ONLINE KURZ ZDARMA
MARKETING ZAČÍNAJÍCÍ FIRMY


Během sedmi večerů před Vašimi zraky postavím jednoduché a přesto funkční marketingové zázemí pro malou firmu. Online. A Vy budete mít možnost postupovat krok po kroku se mnou a tvořit si své vlastní. Nic Vás to nebude stát, pouze Váš čas a Vaši energii. Použijeme všichni stejné (bezplatné) nástroje a stejný postup. Budeme se navzájem inspirovat a podporovat

Dobrý den,
všude kolem sebe vidím dopady současné krize. Dopady finanční a dopady psychické. Vídám zejména strach o budoucnost. Obavy finanční a obavy o budoucnost rodiny. 

Rozhodl jsem se proto, že využiji své znalosti a zkušenosti ve prospěch lidí, kteří mají chuť začít podnikat. Své služby v oblasti marketingu, které poskytuji nadnárodním korporacím, nabídnu v rámci zimního kurzu zdarma všem, kteří o to projeví zájem

Karel Maroušek, M.Sc., MBA


Co na této stránce naleznete?


Připravil jsem pro Vás snad inspirativní čtení, možná srozumitelnou marketingovou metodiku, ale zejména - pro mnoho z Vás "plán B" pro Vaše rodinné finance a rodinnou pohodu. 


Prozkoumejte ukázky

Podívejte se na dvě malé úspěšné firmy, které jsem v letošním roce přesně tímto způsobem postavil. Představte si, že projekt popisuje Vaše služby nebo Váš výrobek. Fungovalo by to?

Projděte seznam kroků

7 týdnů, 7 kroků, 7 společných online workshopů, 7 domácích úkolů. Podívejte se, co bude Vaším programem na 7 zimních týdnů. Všemi kroky projdeme všichni společně.

Uvařte si kávu

Věnujte teď dobu s šálkem kávy přemýšlení o tom, v čem jste dobří a z čeho bychom společně mohli udělat podnikání. Dopřejte teď svému budoucímu byznysu 15 minut.

PŘESNĚ TAKOVOU FIRMU MŮŽETE MÍT NA KONCI KURZU

Stejným postupem, který absolvujete v kurzu, jsem pro svou manželku a pro sebe postavil dvě hezky fungující firmy. Vedle práce pro korporáty a péče o děti jsme chtěli každý  něco nového a zajímavého. Podívejte se na naše projekty a inspirujte se


Má milovaná manželka je již pátým rokem na mateřské "dovolené". Mladšímu synovi je rok a půl a tedy už opět zbývá trochu času věnovat se práci. Manželka je psycholožka. A praktička Bachových esencí - když je potřeba překonat úzkosti a strachy. A už zase konzultuje a pomáhá. A vydělává

Staletí se v naší (sedlácké) rodině dědí tradiční a dnes už bohužel vymírající řemeslo - řez ovocných stromů. Marketing, který mě živí, je prima práce, ale chybělo mi slunce, noví přátelé a fyzická kondice. Nyní 2 dny v týdnu stříhám ovocné stromy a 3 dny stavím firmy a pomáhám jim růst.

Je úplně jedno, co umíte.

Nezáleží na tom, co umíte, nebo co jste ochotni za peníze dělat. Důležité je vhodným způsobem Vaši službu nebo výrobek "nazdobit a naservírovat" Vašim budoucím zákazníkům.

Pletete košíky nebo umíte děti naučit francouzsky? Šijete pro sebe a svou rodinu? Umíte vytvořit takhle krásný čokoládový mech? Jste ochotni čistit okapy nebo venčit psy? Umíte sestavit skleník nebo postavit betonový plot? Tak pojďte do mého kurzu a udělejte z toho své podnikání

7 TÝDNŮ PRO VAŠE NOVÉ PODNIKÁNÍ

Pokud se rozhodnete kurz absolvovat aniž byste si souběžně budovali vlastní projekt, čeká Vás svěží vhled do moderního a funkčního marketingu na internetu. Užijete si to. Pokud ovšem půjdete do mé zimní výzvy, čeká Vás 7 týdnů přemýšlení, plánování a kreativity, zakončený vlastní reklamní kampaní. A svou firmou. A pak začnou chodit objednávky a Vy si prostě zajdete pro živnostenský list.


STRATEGIE

Studoval jsem strategické řízení a marketing na Nottingham Trent University. Předám Vám to nejlepší ze 3 let postgraduálního MBA studia na prestižní britské univerzitě. Během dvou hodin Vám nabídnu logickou cestu, kterou byste měl/a projít při strategickém uvažování nad novým podnikáním.

WEBOVÁ STRÁNKA

Představím Vám šablonu webu, která je zdarma a je snadné a zábavné s ní pracovat. Ukážu Vám, jak během 2 hodin vytvořit moderní a funkční webovou prezentaci. Na konci hodiny budete mít hotovou kompletní strukturu webu a budete přesně vědět co a jak. Tento web i oba ukázkové projekty jsou postaveny na této platformě. 

PŘÍBĚH

Síla a důvěryhodnost Vašeho příběhu je nejdůležitějším prvkem tvorby firemní prezentace. Vaše firma zatím příběh asi nemá, ale Vaše zkušenosti, na základě kterých firmu stavíte, ano. V kurzu se zaměřím na tvorbu příběhu pro projekt ve službách. Uvěřitelný, budující důvěru a vyvolávající zájem o nabízenou službu.

TVORBA TEXTŮ

Lidé nečtou moc často a rádi dlouhé texty. Zvolená sktruktura stránky nám umožní, abychom pracovali jak s delšími odstavci, ale také s krátkými a čtivými bonmoty a mikro-odstavci v kombinaci s obrázky, ikonami, formuláři a samozřejmě lákavými nadpisy. Seznámím Vás se základy psychologie tvorby firemních textů. 

GOOGLE ANALYTISC

Naučím Vás pracovat s úžasným nástrojem, který Vám prozradí vše o chování návštěvníků Vašich stránek. Uvidíte, která kampaň a která reklama přivádí na Váš web návštěvníky, kteří nakonec nakoupí. Budete přesně vědět, jakým aktivitám se máte věnovat a jakým nikoliv. Co neměřím, to neřídím. Budete to milovat.

GOOGLE ADS

V první fázi si všichni nastavíme Google Ads. Hodina práce. A stejně jako jindy, já Vám budu promítat svůj postup a Vy si ve druhém okně budete vše nastavovat stejně, jako já. A potom si připravíme reklamní kampaň přímo v Google Ads. Když víte, jak na to, je to snadné. Věřím, že ještě ten samý večer si vytvoříte další kampaň sami.  

REKLAMNÍ KAMPAŇ

Založíme si profily nebo skupiny na Facebook z podkladů, které si v rámci dříve zadaného domácího úkolu připravíte. A já Vám poradím velmi snadnou cestu, jak pomocí Facebook získat návštěvníky stánek, aniž byste museli mít Nástroje pro reklamu a cokoliv platit. A spustíme obě kampaně - v Googlu a na Facebooku.

Vaše nová parta.
Na zimu nebo navždy.

Účastníci kurzu vyvtoří na Facebook skupině kurzu malou podnikatelskou komunitu. HUB se tomu dnes říká. Budete mít zpětnou vazbu nejen ode mě, ale i od ostatních účastníků kurzu. Pokud se tedy se skupinou o svůj projekt podělíte.

A pokud ano, nebudete začínat od nuly. Získáte pár desítek fanoušků, lajky, komentáře, sdílení, doporučení. Projekt bude vypadat, že už nějakou dobu šlape. 

Získáte partu nových přátel se stejným zájmem - zájmem o své nové podnikání. A třeba i své první zákazníky.


Po skončení kurzu budu všem účastníkům k dispozici dva dny od 8.00 do 17.00 pro konzultace, dodatečná vysvětlení, zhodnocení dosavadního stavu projektů. A pro ty, kteří vše zvládnou včas již během kurzu, budu k dispozici pro pomoc s analýzou dat a poradenstvím v oblasti reklamy. Zadarmo

Všechny díly kurzu budou nahrávány a účastníkům kurzu zpřístupním knihovnu videí všech lekcí na jeden měsíc. Můžete si tak vše v klidu projít ještě tentýž večer nebo následující den. Nebo později. 


TAK POJĎME NA TO. TĚŠÍM SE NA VÁS V KURZU.

A jestli si říkáte: Neznám ho. Co když je to tlučhuba? 

Řekněte mi, odkud jste a já Vám řeknu, kdo z Vašich sousedů je mým zákazníkem. V okolí Prahy se starám o ovocné stromy na 170 zahradách. Mám spokojeného zákazníka snad v každé vesnici či městečku. 

... a nebo...

... a nebo...